Informace o nás

 

    Klub U Holuba je holický hudební klub, který se nachází v areálu Kulturního domu Holice. Pořádáme hudební akce, besedy, divadelní vystoupení, ale nebráníme se ani seminářům, workshopům apod. Akce se uskutečňují zpravidla v pátek či sobotu dvakrát až třikrát za měsíc od 20.00. 

Součástí klubu je také bar s výběrem alkoholických i nealkoholických nápojů. Celý prostor je nekuřácký a pojme asi 40 lidí, ale při velkých akcích se tu sešlo až 120 lidí. Pro přednášející je po domluvě připraven dataprojektor a plátno (v případě potřeby i notebook).


Kromě webových stránek máme také spojení s našimi fanoušky skrze sociální sítě - Facebook. Místní se o akcích dozvídají především z měsíčníku Holické listy a z poutačů a plakátů, které umisťujeme po celém městě. 

Do propagace našich akcí se snažíme dát maximum.

 

Pro bližší informace o podmínkách hraní či pořádání jiné akce v našem klubu nás neváhejte kontaktovat na mailu klubuholuba@gmail.com.

 

                    

Historie klubu

 

Klub U Holuba vznikl na podzim roku 2007 rekonstrukcí prostoru malého sálu Kulturního domu. Za dobu existence klubu zde vystoupila řada rockových kapel, jazzových uskupení; zazněl rap, funk, metal či hardcore. Akustičtější hudbu reprezentovalo country, dixieland či vystoupení písničkářů.

Ze známějších kapel, které v klubu účinkovaly, stojí za zmínku rockoví X-Left to die z Chomutova či pražští The Carve, písničkáři Jaroslav Hutka či Pepa Nos. Velký ohlas měly především místní kapely: Legendární The Fly, Eye for an eye, The Compromise a Psi. Stabilní početné publikum má i jazzové uskupení JG Dix.

Kromě hudebních akcí se v klubu uspořádaly i cestovatelské besedy. O svém putování světem se podělili cestovatelé Vojtěch Hlásný a Petr Jan Juračka.

Velmi zaujal i latinskoamerický večer s profesionální barmanskou show či ezoterický večer.

Tradiční akcí místních kapel jsou Rockové Vánoce, které mají i v období svátků velmi dobrou návštěvnost.

Od ledna 2011 do srpna 2012 byl klub z důvodů probíhající rekonstrukce přilehlého Afrického muzea uzavřen.  Od září 2012 je provoz klubu opět obnoven.